Alexandrite Lazer Epilasyon -

Home Hizmetlerimiz Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Neden Alexandrite Lazer diğerlerinden daha güçlü?

Light Age Epicare Alexandrite Lazer cihazı çok yüksek bir watt gücünde olduğu için büyük spot alanlarında yüksek joule değerlerine rahatlıkla çıkıp, farklı ten ve kıl tipleri  için etkin sonuçlar elde edebilirken, farklı lezyonlar üzerinde daha etkin sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Epicare Alexandrite LPX Lazer cihazlarında atış süresi milisaniye düzeyinde tek tek arttırılabilir, bu da size farklı cilt ve kıl tiplerinde çok  daha hassas dozajlama ayarı yapma ve çok daha iyi sonuçlar alma olanağı sağlar.

Neden Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi Daha Hızlı Sonuç Verir ?

Lazer epilasyondaki en önemli şey olan lazer dozajlama. Epicare Smart Screeen yazılımı sayesinde ten, kıl, sarı ayva tüy renkleri ayırt etmeden önce kişinin ten rengi kıl tipi vs. gibi bulguları uygulama başlamadan alır, bu bilgileri smart özelliği ile paylaşıp sizin için uygulama bölgesine en uygun dozajlama aralığını seçiyoruz. Bu doğru dozajlamayla en kısa vade de en iyi sonucu tedavi kampsamında verebiliyorken doğru dzajlama aralığı ile de yanma risklerini ortadan kaldırıyoruz.

Kıl Tipi ve Ten Rengine Göre Cihazlar ?

Farklı lazer tipleri veya çeşitleri farklı kıl tipleri için veya ten renkler için değildir, bu konudaki ticari amaçlı yanıltıcı reklamlara inanmayınız.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon yöntemi, lazer enerjisi kullanılarak istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Konforlu ve acısız bir epilasyon süreci sağlayan bu yöntem birkaç seans sonunda istenmeyen tüyler için hızlı ve etkili bir sonuç verir. Gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyon dünya genelinde en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir.

Nasıl Uygulanır?

İstenmeyen tüylerin olduğu bölgeye cilde 2 ile 3 mm uzaklıktan yapılan milisaniyelik atışlar ile lazer enerjisi uygulanır. Lazer ışığı kıl köklerine ulaşır ve onları tahrip eder. 3 ile 7 uygulama sonrasında lazer enerjisi uygulanan bölge tüylerden kalıcı olarak arınır.

Tüm Cilt ve Kıl Tiplerine Uygulama

Smart dozajlama sistemi ile gelişen teknolojiyle tüm cilt ve ten renklerine uygulama mümkündür. Doğru dozajlama ile yanma riski ortadan kalkar.

Seanslar Aralıkları ve Süresi

Başlangıçta yüz bölgesi için 3 ile 6 haftada bir, vücut bölgesi için 6 ile 8 haftada bir tekrarlanmaktadır. İlerleyen seanslarda bu süre uzamaktadır. Ayrıca vücut bölgesi 3-6 seans, yüz bölgesi 8-12 seans ortalamasında dilediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkün.

Merak Edilenler

ALEXANDRITE LAZER EPILASYON

Alexandrite lazer epilasyon literatürün kabul ettiği tek gerçek lazer epilasyon yöntemidir…

Cilde temas etmeden uzaktan atış atma mantığı ile çalışır. Tüylerdeki melanin pigmentleri tarafından tamiyle emilen lazer ışını kıl köklerine iner ve kıl kökü tahribatı gerçekleşir. Tüm cilt ve tenk genklerine uygulanabilen bu sistem bir cihaz markası değil teknolojinin adıdır. Bu sebeple sonuç ve fiyat farklılıkları ile karşılaşılır.

Tıbbi cihaz kategorisinde olan alexandirte yöntemi tedavi amaçlı kullanıldığı için sadece sağlık bakanlığına bağlı poliklinik ve hastanelerde kullanılmasına izin vardır.

BUZ EPILASYON

Buz Epilasyon

Cilde temas ederek uygulama yapılan Diode lazer (Buz lazer olarak da bilinir) aslında içerisinde bir lazer teknolojisi barındırmaz. Diode lamba demektir, yani bir ışık teknolojisidir. Acı vermeyen dozlarda Alexandrite kadar kıl da yoğunlaşıp tüm derin kıl diplerini etkileyemez. Bu sebeplerden dolayı modern ağda teknolojisi diyede geçmektedir.

Tıbbi cihaz kategorisinde olan alexandirte yöntemi tedavi amaçlı kullanıldığı için sadece sağlık bakanlığına bağlı poliklinik ve hastanelerde kullanılmasına izin vardır.

DIODE EPILASYON

Diode epilasyon adından da belli olduğu gibi gerçek lazer epilasyon değil bir epilasyon yöntemidir…

Diode (lamba) bir ışık demedi olarak alexandrite teknolojisindeki gibi lazer üretmez ancak bir ışık demeti ile kılları tahrip etme yönelimindedir. Buz başlık, ütüleme vs olarak adlandırılmasının nedeni cilde temas eder jel ve jilet kullanmak gerekir bunlarda lazer epilasyon teknolojisinden biraz uzaklaşıp epilasyon yöntemine döner ancak uzun seanslar sonrasında bu sistem ilevde sonuç alma olasılığınız vardır.

ND-YAG LAZER EPILASYON

Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi 1064 nm derinliklere kadar iner asıl üretim amacı siyahi kişilerde de lazer epilasyon uygulamasını mümkün kılmaktır.
Ülkemizde genel kullanım amacı; Leke tedavileri ve Kılcal damar tedavileri için kullanılmaktadır.

IPL EPILASYON NEDIR ?

IPL, Foto Işık ve Mavi Işık gerçek lazer epilasyon yöntemleri değildir…

Lazer enerjisini kıl kökünde tahribat yaratarak kılı yok ederken bu sistemler ışık enerjisi ile kılları üstten yakarak tütsüleme işlemi yaparlar. Modern ağda yöntemi olarak geçmektedir.

Kimlere Uygulanır?

12 yaş itibariyle herkese cilt ve kıl yapısı uygun olduğu takdirde uygulanabilir.

Kimlere Uygulanmaz?

Uygulama yapılacak olan bölgede deri hastalığı olan kişilere, ağır kalp rahatsızlığı, şeker hastalığı, epilepsi ve yüksek tansiyon tanısı almış veya çeşitli ilaç tedavisi gören kişilere yapılmamalıdır. İlaç tedavisi gören kişiler öncelikle hekimlerine danışmalıdır.

Hormon Bozukluğu Olanlara Lazer Epilasyon Uygulanır mı?

Bazı hormonsal bozukluklar kıllanmaya yol açabilir. Bu durumlarda öncelikle hormonsal bozukluğun tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavi esnasında lazer epilasyon yöntemi uygulanır ancak bu durumda seans sayısında artış gerekebilir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Ciltte Kızarıklık Olur mu?

Nadiren, lazer epilasyon uygulaması sonrasında kısa sürekli (5-30 dk.) bir kızarıklık oluşabilir. Bu sürenin ardından kızarıklık tümüyle kaybolur ve herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmaz.

Uygulama Esnasında Acı Hissedilir mi?

Lazer epilasyon işlemi ağrılı veya acı verici bir işlem değildir. Uygulama esnasında hafif bir yanma hissi duyulabilir ancak soğutucu cihaz sayesinde bu hissin daha da az duyulması sağlanır.

Kişinin ağrı eşiği seviyesi ve uygulama bölgesinin hassasiyetine göre bu his değişkenlik gösterebilmektedir. Gerekli durumlarda emla kremler ve lokal anestezi kullanabilir. Uygulama sonrasında uzman tarafından cildi rahatlatmak amaçlı krem ve nemlendiriciler tavsiye edilebilir.

Lazer Epilasyon Her Cilt Rengine Uygulanır mı?

Lazer enerjisinin kıl köklerine ulaşması için en ideal kişiler açık cilt rengine ve koyu tüylere sahip olanlardır. Ancak dünya genelinde en fazla kullanılan Alexandrite lazer epilasyon sistemleri ile her cilt rengine kolaylıkla uygulama yapılmakta, koyu cilt rengine sahip olan kişilerde de kalıcı sonuca ulaşılmaktadır.

Seanslar Aralıkları Ne Kadardır?

Başlangıçta yüz bölgesi için 3 ile 6 haftada bir, vücut bölgesi için 6 ile 8 haftada bir tekrarlanmaktadır.  İlerleyen seanslarda bu süre uzamaktadır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Alexandrite, Nd Yağ ve Diode lazer sistemleri cilde zarar verneyen, etkili epilasyon yöntemlerindendir. Bu lazer yöntemlerinin farkları, uygulama sonrası elde edilen sonuç, hissedilen acı ve yan etki olarak ortaya çıkar. En acısız süreç ve hızlı sonuç Alexandrite lazer yöntemi ile sağlanır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Görünüşüne önem veren, belli bölgelerde istenmeyen tüylere sahip olan veya aşırı kıllanma sorunu yaşayan erkekler de lazer epilasyon yöntemi ile kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Erkekler, kıl yapıları ve kalınlıkları dolayısıyla lazer epilasyon yönteminden oldukça hızlı ve etkili bir geri dönüş alırlar.

Erkekler için lazer epilasyon seanslarında en uzun süren bölgeler, genişliğinden dolayı omuz ve sırt ve bacak bölgesidir. Omuz ve sırt ve bacak bölgesi 40 ile 50 dakika, göğüs bölgesi ve kol bölgesi 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Koltuk altları 5 ile 6 dakika civarı sürerken sakal üstü bölgesi 2-3 dakika sürmektedir.

Lazer epilasyon öncesindeki iki hafta boyunca kıllar alınmamalı, çok uzamışsa yalnızca tıraş makinesi ile kısaltılmalıdır. Daha iyi bir etki alabilmek için ilk seans öncesinde güneşe dikkat edilmeli, yoğun güneşlenme ya da solaryumdan kaçınılmalıdır. Yine, daha etkili bir sonuç için kıllarda sarartma işlemi yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyondan Sonra ?

Uygulama sonrasında kişiler gündelik yaşamlarına rahatlıkla devam edebilmektedir. Uygulama sonrası oluşabilecek olan kızarıklık ve kabarmalar kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Gebelerde Lazer Epilasyon ?

Hamilelerde lazer uygulaması ve olası yan etkilere dair herhangi bir tıbbi açıklama söz konusu değildir. Yine de hamilelikte vücudun ön tarafına lazer epilasyon yapılmaması ve hamilelik riski olan kadınların lazer epilasyon uzmanını bilgilendirmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt Kanseri durumunda lazer epilasyon uygulanamaz.
Cilt hastalığı söz konusuysa cildin iyileşmesi beklenir.
Bronzlaşma sonrasında, kişi kendi ten rengine ulaşana dek uygulama yapılamaz.
Cilt soyma ürünleri kullanan kişilere, ürün bırakıldıktan 15 gün sonrasında uygulama yapılabilir.
Roacutan kullanan kişilere, kullanımdan 6 ay sonrasına dek, istenen etkide bir sonuç alınamayacağı için yapılmaz.

Kontrol Seansı Nedir? Gerekli midir?

Kontrol Seansları kimi kurumlarca uygulanan ticari bir yaklaşımdır. Lazer uygulaması esnasında uygulama bölgesi tümüyle taranır. Böylece tekrar taramaya ve kontrol seanslarına gerek kalmaz.

İğneli Epilasyon Nedir?

Kıl köküne yakın kök hücrelerinin tahrip edilmesiyle kalıcı sonuçlar veren bir epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon yöntemi açık renkli, beyaz, kızıl, ayva tüylerde ve ince kıl köklerinde etkilidir. Bu özelliği nedeniyle, lazer epilasyona direnebilen az sayıda tüy olduğunda iğneli epilasyon yöntemine başvurulabilir.

İğneli epilasyon, kıl köküne bir iğne ile girilmesi ve düşük ölçüde elektrik akımı verilmesi şeklinde uygulanır. Uygulama esnasında tek kullanımlık ve sterilize edilmiş iğnelerin kullanılması sağlık açısından önemlidir.

Uygulamadan sonraki gün boyunca parfüm ve deodorant gibi ürünler kullanılmamalıdır. Devam eden üç gün boyunca deri direkt güneş ışığına ve sıcak suya maruz bırakılmamalı, keseleme gibi tahriş edici işlemlere ara verilmelidir. Uygulama sonrasında uzman tarafından enfeksiyon riskine karşı antibiyotik pomad önerilebilir.

İğneli epilasyon kulak ve alın bölgesi haricinde uygulanabilir.
Gebelik, şeker hastalığı, kanser, sedef hastalığı, AIDS, yaygın varis ve kalp pili olan hastalarda uygulanamaz. İğneli epilasyon sonrası nadiren de olsa kızarıklık ve kabarma görülebilir ancak bu etki kişinin gündelik yaşamını engellemez.

Kadınlarda yapılan bölgeler

Echocardiography $250
Implantable Cardiac Monitor $230
Treadmill stress testing $575
Transoesophageal echocardiogram $320
Pacemaker checks $250
Electrophysiology $165
Holter monitoring $165

Erkeklerde yapılan bölgeler

Endoscopy $250
X-radiation $230
Cardiac CT scan $575
Blood Testing $320
Allergy Testing $250
Electrophysiology $165
Skin Testing $165