Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon sistemi,beklenen yüksek düzey talepleri karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır.Alexandritelazer epilasyon sistemleri (755nm) deriliğe iner ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ) tarafından onaylanmış en hızlı sonuça götüren lazer epilasyon sistemi olarak geçer.

NedenAlexandrite Lazer diğerlerinden daha güçlü?

Light Age EpicareAlexandrite  Lazer cihazı çok yüksek bir  watt gücünde olduğu için büyük spot alanlarında yüksek joule değerlerine rahatlıkla çıkıp, farklı ten  ve kıl tipleri için  etkin sonuçlar elde edebilirken, farklı lezyonlar üzerinde daha etkin sonuçlar almanızı sağlamaktadır. EpicareAlexandriteLPX Lazer cihazlarında atış süresi milisaniye düzeyinde tek tek arttırılabilir, bu da size farklı cilt ve kıl tiplerindeçok  daha hassas dozajlamaayarı  yapma ve çok daha iyi sonuçlar alma olanağı sağlar.

Neden alexandrite lazer epilasyon sistemi daha hızlı sonuç verir ?

Lazer epilasyondaki en önemli şey olan lazer dozajlamasınısmart yazılım sayesinde ten, kıl, sarı ayva tüy renkleri ayırmaksınzın, önce kişinin ten renki kıl tipi vs. gibbulgaları uygulama başlamadan alır bunu smart özelliği ile paylaşıp

sizin için uygulama bölgesine en uygun dozajlama aralığını seçer bu doğru dozajlamayla en kısa vade de en iyi sonucu tedavi kampsamında verebilmekteyken doğru dazajlama aralığı ilede yanma riskleri ortadan kalkar.

Kıl Tipi ve Ten Rengine Göre Cihazlar ?

Farklı lazer tipleri veya çeşitleri farklı kıl tipleri için veya ten renkler için değildir, bu konudaki ticari amaçlı yanıltıcı reklamlara inanmayınız.
Buz Lazer
Cilde temas ederek uygulama yapılan Diode lazer (Buz lazer olarak da bilinir) aslında bir lazer epllasyon sistemi barındırmaz diode lamba demektir, yani bir ışık teknolojisidir. Acı vermeyen dozlarda Alexandrite kadar kılda yoğunlaşıp tüm derin kıl diplerini etkileyemez. Bu sebepler modern ağda teknolojisi diyede geçmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon yöntemi, lazer enerjisi kullanılarak istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Konforlu ve acısız bir epilasyon süreci sağlayan bu yöntem birkaç seans sonunda istenmeyen tüyler için hızlı ve etkili bir sonuç verir. Gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyon dünya genelinde en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir. Bunu sağlayan etmenlerin başında yöntemin güvenilir, sağlıklı ve pratik olması gelir. Üstelik lazer epilasyon diğer epilasyon yöntemlerinden ekonomik açıdan da daha uygundur. Bu sebeple de istenmeyen tüylerden kurtulmak için en ideal seçenektir.

Nasıl Uygulanır?

İstenmeyen tüylerin olduğu bölgeye cilde 2 ile 3 mm uzaklıktan yapılan milisaniyelik atışlar ile lazer enerjisi uygulanır. Lazer ışığı kıl köklerine ulaşır ve onları tahrip eder. 3 ile 7 uygulama sonrasında lazer enerjisi uygulanan bölge tüylerden kalıcı olarak arınır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Göz çukuru, kulak içi ve burun içi haricinde tüm vücuda uygulanır.

Kimlere Uygulanır?

12 yaş itibariyle herkese cilt ve kıl yapısı uygun olduğu takdirde uygulanabilir.

Kimlere Uygulanmaz?

Uygulama yapılacak olan bölgede deri hastalığı olan kişilere, ağır kalp rahatsızlığı, şeker hastalığı, epilepsi ve yüksek tansiyon tanısı almış veya çeşitli ilaç tedavisi gören kişilere yapılmamalıdır. İlaç tedavisi gören kişiler öncelikle hekimlerine danışmalıdır.

Tek Seansta Kaç Bölgeye Uygulanabilir?

Tek seansta tüm vücuda uygulanabilir. Tek bir atış ile birden fazla kıl kökünü tahrip edebildiği için uygulama süresi de kısadır.

Lazer Epilasyon Kalıcı mıdır?

Lazer enerjisi ile ilk seanstan itibaren kıl miktarı azalır ve devam eden seanslarla birlikte kalıcı bir etki yakalanır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Ciltte Kızarıklık Olur mu?

Nadiren, lazer epilasyon uygulaması sonrasında kısa sürekli (5-30 dk.) bir kızarıklık oluşabilir. Bu sürenin ardından kızarıklık tümüyle kaybolur ve herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmaz.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrası İz Kalır mı?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında kişide kalıcı izler, lekeler ve cilt hasarları oluşmamalıdır. Uygulama yapılacak kişinin cilt rengi, kıl yapısı ve yoğunluğu göz önüne alınmalı, doğru yöntem seçilmelidir. Bunun için de lazer epilasyon alanında uzman kişiler tarafından güvenilir kuruluşlarda özenle gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır.

Uygulama Esnasında Acı Hissedilir mi?

Lazer epilasyon işlemi ağrılı veya acı verici bir işlem değildir. Uygulama esnasında hafif bir yanma hissi duyulabilir ancak soğutucu cihaz sayesinde bu hissin daha da az duyulması sağlanır.

Kişinin ağrı eşiği seviyesi ve uygulama bölgesinin hassasiyetine göre bu his değişkenlik gösterebilmektedir. Gerekli durumlarda emla kremler ve lokal anestezi kullanabilir. Uygulama sonrasında uzman tarafından cildi rahatlatmak amaçlı krem ve nemlendiriciler tavsiye edilebilir.

Lazer Epilasyon Her Cilt Rengine Uygulanır mı?

Lazer enerjisinin kıl köklerine ulaşması için en ideal kişiler açık cilt rengine ve koyu tüylere sahip olanlardır. Ancak dünya genelinde en fazla kullanılan Alexandrite lazer epilasyon sistemleri ile her cilt rengine kolaylıkla uygulama yapılmakta, koyu cilt rengine sahip olan kişilerde de kalıcı sonuca ulaşılmaktadır.

Bir Seans Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon seansının süresini uygulama yapılan bölgenin genişliği, kıl yoğunluğu ve tipi belirler. Ortalama seans süresi bıyık ve çene bölgesi için 1-3 dakika, yüz bölgesi için 4-5 dakika, sırt bölgesi için 25 dakika, tüm bacaklar 35-40 dakika kadardır. Tüm vücuda yapılan işlem ise 1.5-2 saat sürebilmektedir.

Tek Seansta Tüm Kıllardan Kurtulmak Mümkün mü?

Lazer ışını aktif fazdaki kıl köklerini etkilemektedir. Pasif kökler aktif döneme geldiklerinde uygulama tekrar gerekir bu yüzden de kıl kökünün kalıcı tahribatı için birden fazla seans gereklidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Seansların sayısı kişinin kıllarının kalınlığı, sıklığı ve cilt tipine göre değişmektedir. Bu nedenle kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Genellikle 3 ile 7 seans kalıcı bir çözüm için yeterlidir.

Seanslar Aralıkları Ne Kadardır?

Başlangıçta yüz bölgesi için 3 ile 6 haftada bir, vücut bölgesi için 6 ile 8 haftada bir tekrarlanmaktadır.  İlerleyen seanslarda bu süre uzamaktadır.

Seans Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon seansları devam ederken tüylere diğer epilasyon yöntemleri uygulanmamalıdır. (Ağda, cımbız, ip vb.)

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Alexandrite, Nd Yağ ve Diode lazer sistemleri cilde zarar verneyen, etkili epilasyon yöntemlerindendir. Bu lazer yöntemlerinin farkları, uygulama sonrası elde edilen sonuç, hissedilen acı ve yan etki olarak ortaya çıkar. En acısız süreç ve hızlı sonuç Alexandrite lazer yöntemi ile sağlanır.

(Bu kısımda cihazların genel özelliklerini verebilirim. Şimdilik kısa haliyle bırakıyorum.)

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

Devamlı açık halde bulunan ve güneşle teması söz konusu olan yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyon işlemi için ekstra özen gerekmektedir. Uygulama kesinlikle güvenilir bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmeli ve uzmanlar ciltte yanık, lekelenme gibi yan etkilerin oluşmasını engellemek için önlemler almalıdır.

Kadınlar, çene, kaş üstü, kaş ortası, dudak üstü, bıyık, boyun, favori, ense, kulaklar, burun çevresi ve tüm yüz için lazer epilasyonu tercih edebilirler.

Erkekler; sakal üstü, yanaklar, kaş üstü, kaş ortası, tüm sakal, boyun, sakal daraltma, ense, kulaklar, boyun çevresi ve tüm yüz için lazer epilasyon yöntemine başvurabilirler.

Yüz bölgesinde için seans süresi 5 ile 10 seans arasında değişmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Görünüşüne önem veren, belli bölgelerde istenmeyen tüylere sahip olan veya aşırı kıllanma sorunu yaşayan erkekler de lazer epilasyon yöntemi ile kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Erkekler, kıl yapıları ve kalınlıkları dolayısıyla lazer epilasyon yönteminden oldukça hızlı ve etkili bir geri dönüş alırlar.

Erkekler için lazer epilasyon seanslarında en uzun süren bölgeler, genişliğinden dolayı omuz ve sırt ve bacak bölgesidir. Omuz ve sırt ve bacak bölgesi 40 ile 50 dakika, göğüs bölgesi ve kol bölgesi 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Koltuk altları 5 ile 6 dakika civarı sürerken sakal üstü bölgesi 2-3 dakika sürmektedir.

Lazer epilasyon öncesindeki iki hafta boyunca kıllar alınmamalı, çok uzamışsa yalnızca tıraş makinesi ile kısaltılmalıdır. Daha iyi bir etki alabilmek için ilk seans öncesinde güneşe dikkat edilmeli, yoğun güneşlenme ya da solaryumdan kaçınılmalıdır. Yine, daha etkili bir sonuç için kıllarda sarartma işlemi yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Pahalı mıdır?

Diğer epilasyon yöntemlerinin ömür boyu sürdüğü ve düzenli tekrar istediği düşünülürse lazer epilasyon pahalı bir yöntem değildir. Üstelik, seans başı fiyatlandırmalar ile daha uygun bir ödeme şekli sağlanır.

Lazer Epilasyonun Bir Zararı Var mı?

Lazer epilasyon teknolojisi tümüyle güvenlidir. Yaygın olarak kullanılan lazer epilasyonun vücuda hiçbir zararı olmamaktadır. Lazer enerjisi yalnızca kıl köklerini tahrip eder, cilde ve ter bezlerine zarar vermez.

Lazer Epilasyondan Sonra

Uygulama sonrasında kişiler gündelik yaşamlarına rahatlıkla devam edebilmektedir. Uygulama sonrası oluşabilecek olan kızarıklık ve kabarmalar kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Gebelerde Lazer Epilasyon

Hamilelerde lazer uygulaması ve olası yan etkilere dair herhangi bir tıbbi açıklama söz konusu değildir. Yine de hamilelikte vücudun ön tarafına lazer epilasyon yapılmaması ve hamilelik riski olan kadınların lazer epilasyon uzmanını bilgilendirmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt Kanseri durumunda lazer epilasyon uygulanamaz.

Cilt hastalığı söz konusuysa cildin iyileşmesi beklenir.

Bronzlaşma sonrasında, kişi kendi ten rengine ulaşana dek uygulama yapılamaz.

Cilt soyma ürünleri kullanan kişilere, ürün bırakıldıktan 15 gün sonrasında uygulama yapılabilir.

Roacutan kullanan kişilere, kullanımdan 6 ay sonrasına dek, istenen etkide bir sonuç alınamayacağı için yapılmaz.

IPL NEDİR?

IPL, Foto Işık ve Mavi Işık gerçek lazer epilasyon yöntemleri değildir. Lazer enerjisini kıl kökünde tahribat yaratarak kılı yok ederken bu sistemler ışık enerjisi ile kılları üstten yakarak tütsüleme işlemi yaparlar.

Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yaptırılmalıdır?

Lazer Epilasyon her mevsimde uygulanabilir Özellikle yaz mevsiminde lazer epilasyon yaptırılmayacağına dair kanı yanlıştır. Burada önemli olan kişinin bronzlaşmış olup olmadığıdır. Kişi, bronzlaşmamış ve kendi ten renginde ise uygulama yapılabilir. Ancak bronzlaşmış ise Nd-Yağ lazer sistemi kullanılır.

(Buraya sizin Nd-Yağ lazer sistemini neden kullanmadığınızı ekleyebilirim.)

Kontrol Seansı Nedir? Gerekli midir?

Kontrol Seansları kimi kurumlarca uygulanan ticari bir yaklaşımdır. Lazer uygulaması esnasında uygulama bölgesi tümüyle taranır. Böylece tekrar taramaya ve kontrol seanslarına gerek kalmaz.

Lazer Epilasyon Beyaz, Sarı ve Ayva Tüylerde İşe Yarar mı?

Lazer teknolojisinin koyu renkli kıllarda daha başarılı sonuç sağlar ancak gerçek lazer cihazları diğer tüyleri de görmektedir. Kalın kıllara oranla bu tüyler için lazer uygulamasının seansları daha uzun sürmektedir. Gerçek lazer teknolojisini kullanan kuruluşlar gerçek bir etki görmenizi sağlayacaktır.

İğneli Epilasyon Nedir?

Kıl köküne yakın kök hücrelerinin tahrip edilmesiyle kalıcı sonuçlar veren bir epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon yöntemi açık renkli, beyaz, kızıl, ayva tüylerde ve ince kıl köklerinde etkilidir. Bu özelliği nedeniyle, lazer epilasyona direnebilen az sayıda tüy olduğunda iğneli epilasyon yöntemine başvurulabilir.

İğneli epilasyon, kıl köküne bir iğne ile girilmesi ve düşük ölçüde elektrik akımı verilmesi şeklinde uygulanır. Uygulama esnasında tek kullanımlık ve sterilize edilmiş iğnelerin kullanılması sağlık açısından önemlidir.

Uygulamadan sonraki gün boyunca parfüm ve deodorant gibi ürünler kullanılmamalıdır. Devam eden üç gün boyunca deri direkt güneş ışığına ve sıcak suya maruz bırakılmamalı, keseleme gibi tahriş edici işlemlere ara verilmelidir. Uygulama sonrasında uzman tarafından enfeksiyon riskine karşı antibiyotik pomad önerilebilir.

İğneli epilasyon kulak ve alın bölgesi haricinde uygulanabilir.

Gebelik, şeker hastalığı, kanser, sedef hastalığı, AIDS, yaygın varis ve kalp pili olan hastalarda uygulanamaz.

İğneli epilasyon sonrası nadiren de olsa kızarıklık ve kabarma görülebilir ancak bu etki kişinin gündelik yaşamını engellemez.

Hormon Bozukluğu Olanlara Lazer Epilasyon Uygulanır mı?

Bazı hormonsal bozukluklar kıllanmaya yol açabilir. Bu durumlarda öncelikle hormonsal bozukluğun tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavi esnasında lazer epilasyon yöntemi uygulanır ancak bu durumda seans sayısında artış gerekebilir.

(EK: istersen bitirme garantisinden de bahsedebilirim. )

 


Alexandrite lazer epilasyon sistemi,beklenen yüksek düzey talepleri karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır.