BEN ALDIRMA NEDİR?

Cildinizde bulunan benler sizi olumsuz etkiliyorsa ya da beninizin tipi hakkında endişe duyuyorsanız, polikliniğimize danışarak benlerinizden lokal anestezi yardımıyla kurtulmak için doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Lazerle ben aldırma ve beni keserek aldırma gibi farklı ben aldırma tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Kullanılacak olan yöntem beninizin şekline ve boyutuna göre değişir.

Ben aldırma tedavisi yalnızca bir uzman tarafından uygulanabilir.BEN ALDIRMA TEDAVİSİNDE ÖZEL İNDİRİMLER

BEN ALDIRMA SSS

SİZİN İÇİN EN DOĞRU BEN ALDIRMA TEDAVİSİ HANGİSİDİR?

Danışmanız sırasında uzmanınız sizin için en uygun ben aldırma tedavisi konusunda sizi bilgilendirecektir.

Lazerle ben aldırma

Eğer beninizin boyutu küçükse, beninizi lazerle aldırabilirsiniz.

Lazerle ben aldırma tedavileri bendeki pigmentleri parçalamak için ışık enerjisini kullanır.

Yakarak

Cildinizden dışarı doğru çıkıntı yapılan benler lokal anestezi kullanılarak bir ısı yardımıyla alınır. Genelde basit ve ağrısız bir uygulamadır. Beniniz alındıktan sonra cildinizde pembe bir iz kalabilir ancak bu iz zamanla kaybolacaktır.

BENLER ALINDIKTAN SONRA TEKRAR ORTAYA ÇIKAR MI?

Alından benlerin tekrarlama şansı oldukça düşüktür çünkü ciltte çok daha az ben hücresi kalır. Eğer beninizin tekrarlarsa ikinci bir tedavi deneyebilirsiniz. Genellikle tek bir tedavi seansı yeterli olmaktadır.

BEN ALDIRMAK GÜVENLİ MİDİR?

Ben aldırma yöntemine siz ve uzmanınız ile birlikte karar vereceksiniz. Ön görüşme sırasında, uzmanımız size oluşabilecek tüm yan etkiler ve bunların nasıl önüne geçebileceğiniz hakkında bilgi verecektir. polikliniğimizde deneyimli uzmanlar hizmet vermekte ve tüm tıbbi protokoller sıkı sıkıya uygulanmaktadır.

VÜCUDUMUN HANGİ BÖLGELERİNDEKİ BENLERİ ALDIRABİLİRİM?

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde bulunan bir beni aldırabilirsiniz. Deneyimli uzmanlarımız yüzünüzdeki, hassas ve erişilmesi zor bölgelerinizde bulunan benleri güvenle alabilmektedir.

TEDAVİDEN SONRA NE OLUR?

Cildinizdeki ben alındıktan sonra geride kalan bölgede birkaç gün bir hassasiyet oluşabilir ve bu bölgenin korunması gerekir. Ayrıca bu bölge güneşe karşı daha duyarlı olacağından, altı ay boyunca güçlü bir güneş kremi kullanmanızı öneririz.

BEN ALDIRMA İŞLEMİ SIRASINDA ACI DUYULUR MU?

Lazerle ben aldırma sırasında bir lastik bandın gerilip teninize çarpması gibi bir his yaşarsınız. Neşter ve Kesip Çıkarma tedavileri sırasında lokal anestezi yapılacağından bir şey hissetmezsiniz.

SADECE GÖRÜNTÜSÜNDEN HOŞLANMADIĞIM İÇİN BEN ALDIRABİLİR MİYİM?

Tabii ki, beni aldırmamanız için herhangi bir tıbbi sebep bulunmadığı sürece tüm benlerinizi aldırabilirsiniz. Polikliniğimizde de sık sık kozmetik amaçlarla ben aldırılmaktadır.

BEN NEDİR?

Benler ciltte pigment hücrelerinin yığın halinde büyümesi nedeniyle oluşan renkli noktalardır. Tıbbi olarak benler “melonositik nevüs” olarak adlandırılır ve çoğu kişinin vücudunda 10 ila 40 tane ben bulunur. Benler doğumda oluşabildikleri gibi, genellikle çocuklukta ortaya çıkar ve ergenlik döneminde artar. Hamilelik sırasında benlerin rengi koyulaşabilir ve benler genelde 50 yaş civarında tamamen ortadan kaybolur.

BEN ALDIRMAK İÇİN GELDİĞİM DANIŞMA RANDEVUSUNDA NE OLUR?

Danışmak için geldiğinizde ben aldırma konusunda uzman veya bir direktörle görüşürsünüz. Uzmanımız, beninizin derinlemesine kontrolünü yaparak sizi bir tedavinin gerekliliği konusunda bilgilendirir. Farklı tedavi yöntemleri ile ilgili soru ve endişeleriniz konusunda doktorumuz size yardımcı olacaktır. Benin aldırılmasına yönelik tedavi yöntemi beninizin boyutu ve şekline göre danışmanız sırasında belirlenecektir.