Buz Lazer Epilasyon -

Home Hizmetlerimiz Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Neden Alexandrite Lazer diğerlerinden daha güçlü?

Light Age Epicare Alexandrite  Lazer cihazı çok yüksek bir  watt gücünde olduğu için büyük spot alanlarında yüksek joule değerlerine rahatlıkla çıkıp, farklı ten  ve kıl tipleri için etkin sonuçlar elde edebilirken, farklı lezyonlar üzerinde daha etkin sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Epicare Alexandrite LPX Lazer cihazlarında atış süresi milisaniye düzeyinde tek tek arttırılabilir, bu da size farklı cilt ve kıl tiplerinde çok  daha hassas dozajlama ayarı yapma ve çok daha iyi sonuçlar alma olanağı sağlar.

Neden Alexandrite lazer epilasyon sistemi daha hızlı sonuç verir ?

Lazer epilasyondaki en önemli şey olan lazer dozajlama. Epicare Smart Screeen yazılımı sayesinde ten, kıl, sarı ayva tüy renkleri ayırt etmeden önce kişinin ten rengi kıl tipi vs. gibi bulguları uygulama başlamadan alır, bu bilgileri smart özelliği ile paylaşıp sizin için uygulama bölgesine en uygun dozajlama aralığını seçiyoruz. Bu doğru dozajlamayla en kısa vade de en iyi sonucu tedavi kampsamında verebiliyorken doğru dazajlama aralığı ile de yanma risklerini ortadan kaldırıyoruz.

Kıl Tipi ve Ten Rengine Göre Cihazlar ?

Farklı lazer tipleri veya çeşitleri farklı kıl tipleri için veya ten renkler için değildir, bu konudaki ticari amaçlı yanıltıcı reklamlara inanmayınız.

Buz Lazer ?

Cilde temas ederek uygulama yapılan Diode lazer (Buz lazer olarak da bilinir) aslında içerisinde bir lazer teknolojisi barındırmaz. Diode lamba demektir, yani bir ışık teknolojisidir. Acı vermeyen dozlarda Alexandrite kadar kıl da yoğunlaşıp tüm derin kıl diplerini etkileyemez. Bu sebeplerden dolayı modern ağda teknolojisi diyede geçmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon yöntemi, lazer enerjisi kullanılarak istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Konforlu ve acısız bir epilasyon süreci sağlayan bu yöntem birkaç seans sonunda istenmeyen tüyler için hızlı ve etkili bir sonuç verir. Gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyon dünya genelinde en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir.

Surgical Vaginal Tightening

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

The Ultimate Vaginoplasty

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

Kadınlarda yapılan bölgeler

Echocardiography $250
Implantable Cardiac Monitor $230
Treadmill stress testing $575
Transoesophageal echocardiogram $320
Pacemaker checks $250
Electrophysiology $165
Holter monitoring $165

Erkeklerde yapılan bölgeler

Endoscopy $250
X-radiation $230
Cardiac CT scan $575
Blood Testing $320
Allergy Testing $250
Electrophysiology $165
Skin Testing $165

Nasıl Uygulanır?

İstenmeyen tüylerin olduğu bölgeye cilde 2 ile 3 mm uzaklıktan yapılan milisaniyelik atışlar ile lazer enerjisi uygulanır. Lazer ışığı kıl köklerine ulaşır ve onları tahrip eder. 3 ile 7 uygulama sonrasında lazer enerjisi uygulanan bölge tüylerden kalıcı olarak arınır.

Merak Edilenler

ALEXANDRITE LAZER EPILASYON

Alexandrite lazer epilasyon literatürün kabul ettiği tek gerçek lazer epilasyon yöntemidir…

 

Cilde temas etmeden uzaktan atış atma mantığı ile çalışır. Tüylerdeki melanin pigmentleri tarafından tamiyle emilen lazer ışını kıl köklerine iner ve kıl kökü tahribatı gerçekleşir. Tüm cilt ve tenk genklerine uygulanabilen bu sistem bir cihaz markası değil teknolojinin adıdır. Bu sebeple sonuç ve fiyat farklılıkları ile karşılaşılır.

Tıbbi cihaz kategorisinde olan alexandirte yöntemi tedavi amaçlı kullanıldığı için sadece sağlık bakanlığına bağlı poliklinik ve hastanelerde kullanılmasına izin vardır.

DIODE EPILASYON

Diode epilasyon adından da belli olduğu gibi gerçek lazer epilasyon değil bir epilasyon yöntemidir…

 

Diode epilasyon adından da belli olduğu gibi gerçek lazer epilasyon değil bir epilasyon yöntemidir. Diyot (lamba) bir ışık demedi olarak alexandrite teknolojisindeki gibi lazer üretmez ancak bir ışık demeti ile kılları tahrip etme yönelimindedir. Buz başlık, ütüleme vs olarak adlandırılmasının nedeni cilde temas eder jel ve jilet kullanmak gerekir bunlarda lazer epilasyon teknolojisinden biraz uzaklaşıp epilasyon yöntemine döner ancak uzun seanslar sonrasında bu sistem ilede sonuç alma olasılığınız vardır.

ND-YAG LAZER EPILASYON

Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi 1064 nm derinliklere kadar iner asıl üretim amacı siyahi kişilerde de lazer epilasyon uygulamasını mümkün kılmaktır…

 

Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi 1064 nm derinliklere kadar iner asıl üretim amacı siyahi kişilerde de lazer epilasyon uygulamasını mümkün kılmaktır. Ülkemizde genel kullanım amacı; Leke tedavileri ve Kılcal damar tedavileri için kullanılmaktadır.

IPL EPILASYON NEDIR ?

IPL, Foto Işık ve Mavi Işık gerçek lazer epilasyon yöntemleri değildir…

 

Lazer enerjisini kıl kökünde tahribat yaratarak kılı yok ederken bu sistemler ışık enerjisi ile kılları üstten yakarak tütsüleme işlemi yaparlar. Modern ağda yöntemi olarak geçmektedir.