DOĞUM LEKELERİ

Doğum lekeleri, kan damarlarının toplanması veya genişlemesi ve pigment fazlalığı gibi farklı sebeplerden oluşabilir. Doğu lekelerinden kurtulmanın birden farklı yöntemi vardır. Lazer, enjeksiyon  ve TCA yöntemleri, bütün doğum lekelerini geçirmek için kullanılabilir. Bazı lekeler diğer lekelere göre daha fazla seansa gereksinim duyabilir.

Lazer, enjeksiyon  yada TCA yöntemleri ile  doğum lekelerinden kurtulmak kulağa çok zorlu bir süreçmiş gibi gelse de aslında çok güvenli ve gelişmiş  yöntemlerdir.DOĞUM LEKELERİ TEDAVİLERİNDE ÖZEL İNDİRİMLER

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Size dönüş sağlayacaklardır.

DOĞUM LEKELERİ SSS

DOĞUM LEKELERİNİN TEDAVİSİNDE SİZİN İÇİN EN UYGUN YÖNTEM HANGİSİDİR?

Lazer, enjeksiyon veya TCA yöntemlerinden hangi birsinin sizin için daha uygun olduğuna lekeyi analiz ettikten sonra karar vermek en sağlıklı prosödürdür.

Eğer lazer uygulanıcaksa Uzmanımız doğum lekenizin özel rengine göre ayarlanmış ışın dalgasıyla lekeler azalana kadar cildinize lazer uygular. Lekelerin ortadan kalkması birden fazla seans gerektirir ve herhangi bir yara izi kalmaz. Doğum lekelerinizin geçmesi için kullanılacak lazer uygulaması lekenizin tipine ve rengine göre değişiklik göstermektedir. Danışmanız sırasında uzmanımız bu konuda size bilgi verecektir.

Damarlardaki genişlemeye bağlı olarak oluşmuş doğum lekelerinizin sorunlu damarlara lazer ışığı verilerek bu damarların ısıtılması sağlanır.

Pigment değişimi nedeniyle oluşan doğum lekelerinin tedavisinde ise lazer ışınları birikmiş pigment hücrelerini minik parçalara böler, bu parçalar vücudun bağışıklık sistemi tarafından atılarak doğum lekelerinin azalmasını sağlar.

Pigmentasyon dengeleyici enjeksiyon uygulamalarıyla cilt ten rengine dönmeye başlamaktadır.

DOĞUM LEKELERİNDEN KURTULMAK GÜVENLİ MİDİR?

Kesinlikle uygulamalar ile cilt soyma dısında yalnızca sorunlu damarlar ya da birikmiş pigment hücreleri hedef alınır, dolayısıyla etraftaki dokuya zarar gelmez ve ciltte herhangi bir kalıcı hasar oluşmaz. Doğum lekeleri yıllardır bu uygulamalar ile tedavi edilmektedir.

DOĞUM LEKELERİNDEN KURTULMAK ACI VERİR Mİ?

Hassas bölgelerdeki doğum lekelerine lazer atışı veya enjeksiyon uygulaması yapılırken duyulan his bir lastik bandın gerilerek teninize çarpması gibidir. Bu hafif çarpma hissini hiç yaşamamak için lokal anestezi kremi uygulanabilir. Tedavinin hemen ardından ilgili bölgede kızarma veya morarma olabilir fakat bu durum kısa süre içinde kaybolur ve doğum lekenizdeki kalıcı azalmayı fark edersiniz.

VÜCUDUMUN TÜM BÖLGELERİNDEKİ DOĞUM LEKELERİNDEN KURTULABİLİR MİYİM?

Doğum lekelerinin tedavisi vücudunuzun tüm bölgeleri ve yüzünüz için uygun ve güvenlidir. Göz çevresindeki doğum lekelerinin tedavisinde ekstra bir dikkat gereklidir. Danışmanız sırasında tedaviye uygunluğunuz değerlendirilecektir.

DOĞUM LEKELERİNDEN KURTULMAK İÇİN KAÇ SEANS VE NE SIKLIKTA TEDAVİ GEREKLİDİR?

Doğum lekeleri için genellikle dört ila altı seans yeterli olmaktadır. Yine de bu sayı doğum lekesine göre değişmektedir; bazı lekeler diğerlerine göre daha fazla veya daha az seans gerektirilebilir. Tedavi süreci kişiden kişiye göre değişmektedir uygulamalar arasındaki sürede cildinizin yeni uygulamadan önce tamamen iyileşmesi için gereklidir. Uzmanımız kişisel tedavi ihtiyaçlarınız için sizinle görüşecek, doğum lekenizin özelliklerine göre kaç seansa ihtiyacınız olduğu ve seans aralıklarının ne olması gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir.

NEDEN BİRDEN FAZLA SEANSA GEREKSİNİM BULUNMAKTADIR?

Güvenli bir uygulama için nispeten büyük doğum lekelerinde tek bir seansta tüm bölge hedeflenmemektedir. Uygulama yapıldığında lekenmenın daha az şiddetli olduğu yerlerdeki silinmeler gözle görülmektedir ancak  daha fazla lekelenmenin olduğu alanlar hafiflerken tamamen ortadan kaybolmaz burda birden fazla seansa ihtiyacımız olduğu anlamını taşır. Ayrıca minik doğum lekeleri için bazen tek bir seans yeterli olabilmektedir.

LAZER UYGULAMASI İÇİN EN İYİ ZAMAN NEDİR?

Doğum lekelerinin giderilmesinde tedaviye ne kadar erken yaşta başlarsanız tedavi o kadar etkili olacak ve daha az seans gerekecektir. Ayrıca, erken yaşlarda uygulanan tedavilerde lekelerin tekrar oluşma riski daha azdır.

NASIL SONUÇLAR ALIRIM?

Tedavinin hemen ardından cildinizde morluklar oluşabilse de bunlar çok kısa zaman içinde kaybolacak ve hemen ilk seanstan sonra doğum lekelerinizde gözle görülür bir azalma olacaktır.

SONUÇLAR NE KADAR SÜRE ETKİLİDİR?

Çoğu durumda alınan sonuçlar ömür boyu kalıcıdır.

TEDAVİ SIRASINDA NE HİSSEDERİM?

Tedavi sırasında rahatsızlığı azaltmak için anestetik krem uygulaması yapabiliyor olsak da bu çok nadir durumlarda gerekmektedir. Müşterilerimizin önemli bir çoğunluğu uygulamanın gayet dayanabilir olduğunu söylemekte, bazıları bir lastik bandın gerilip vücuda çarpması gibi bir his yaşadıklarını belirtmektedir.

LAZERLE DOĞUM LEKESİ TEDAVİSİ BENİM İÇİN UYGUN MU?

Hassas ciltli bazı kişiler tedavinin sorun olabileceğini düşünse de anestetik kremlerin de yardımıyla herkes rahat bir şekilde tedavi olabilir ve istenmeyen doğum lekelerinden kurtulabilir.

SEANSTAN SONRA NE OLUR?

Lazer seansının hemen ardından uygulama yapılan bölgede geçici morluklar ve bazen beyazlama olabilmektedir, bu da lazerin doğum lekesi üzerinde etkili olduğunun bir göstergesidir. Bu yaralar hafifler hafiflemez doğum lekelerinin de onlarla beraber hafiflediğini görürsünüz. Yara izi oluşumu doğum lekelerinin yan etkilerinden birisi değildir.