GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI

İLETİŞİME GEÇ

YORGUN GÖZLERE NE SEBEP OLUR?

Çizgi ve kırışıklık oluşumunun temel sebebi ciltte bulunan kolajen ve elastindeki azalmadır. Bu proteinler cilde esnekliğini verir ancak yaşlandıkça azalır. Çizgilerin oluşumunu ertelemenin en iyi yolu, cildinizi UV ışınlarından korumak için güneş koruma faktörlü kremler kullanmak, sigaradan uzak durmak, bol miktarda su içmek ve yoğun bir nemlendirici kullanarak düzenli cilt bakımı yapmaktır.

BELİRTİLER

Yaşam tarzınızın gözlerinizi etkilemeye başladığının işaretleri:

 • Koyu halkalar
 • Şişkinlik
 • İnce çizgi ve kırışıklıklar
 • Kaz ayakları
 • Ciltte sarkma
 • Kızarma
 • Örümcek damar oluşumu

YORGUN GÖZ OLUŞUMUNU NASIL ENGELLEYEBİLİRİM?

Yorgun göz ve kaz ayakları gibi yaşlanma belirtilerini engellemenin en iyi yolu cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. İyi bir güneş koruma ürünü kullanın ve gözlerinizi güneşten korumak için güneş gözlüğü ve geniş şapkalar takın. Ayrıca kırışıklıkları önleyici yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri kullanmak da faydalı olacaktır.

YORGUN GÖZLER İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

 • Soğutucu göz maskeleri
 • Göz serumu
 • Kırışıklık önleyici kremler
 • Yaşam biçimininiz değiştirin – daha çok uyuyun, bilgisayar başında daha az zaman geçirin, bol su için
 • Lenflerin açılması için yüz masajı


GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIK TEDAVİLERİNDE ÖZEL İNDİRİMLER

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Size dönüş sağlayacaklardır.

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIK TEDAVİLERİ

Enjeksiyon uygulamaları

Enjeksiyon uygulamalarında kırışılığa sebebiyet veren ölü hücrelerin ve çöküklerin cildin ihtiyacı olan hücreleri vitaminler, ve asitleri göndererek deri altındaki hasarın uzun süreli giderilmesini sağlar, cilt’in kendi kendisini iğleştirmeye yarar

Tıbbi cilt peelingleri

Cilt peelingleri solgun, yaşlanmış cildi soyarak alttan pürüzsüz cildin çıkmasını sağlar, böylece göz çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar azalır. Cilt peelinglerinin gücüne göre farklı dereceleri vardır. Uzmanınız cildiniz için un uygun peelingi önerecektir.

Yaşlanma karşıtı enjeksiyonlar

BOTOX gibi yaşlanma karşıtı enjeksiyonlar yüz kaslarını gevşeterek, tekrarlanan yüz hareketlerinden kaynaklanan kırışıklıkları azaltır. Tıbbi bir uzman tarafından doğru şekilde uygulandığında, yaşlanma karşıtı enjeksiyonlar göz çevresindeki cildi yumuşatır ve pürüzsüz bir hale getirir, böylece doğal görünümlü genç bir cilde kavuşursunuz.

Cilt Dolguları

Cilt dolguları gevşek, kırışmış cilde dolgunluk verir ve göz çevresindeki daha derin ve cilde yerleşmiş çizgi ve kırışıklıklar için özellikle etkilidir. Cilt dolguları neredeyse anında sonuç verir (tedaviden 48 saatten itibaren) ve etkisi 12 aya kadar sürer.

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI SSS

Kaz ayaklarından nasıl kurtulabilirim?

Kaz ayakları, yaş aldıkça göz çevresinde oluşan kırışıklıklardır. Kaz ayaklarını önemli ölçüde azaltacak birçok yaşlanma karşıtı tedavi bulunmaktadır. Ayrıca günlük kırışıklık karşıtı göz kremleri ve serumlar da bu çizgileri azaltmakta faydalıdır.

GÖZ ÇEVRESİNE BOTOX ENJEKSİYONU YAPTIRMAK GÜVENLİ MİDİR?

Evet, BOTOX gibi yaşlanma karşıtı enjeksiyonları göz çevresine uygulamak son derece güvenlidir. Ancak, yetkin olmayan kişilere bu uygulamayı asla yaptırmayın. Cildinizin altında son derece karmaşık bir sinir ve kas ağı bulunmaktadır, dolayısıyla bu uygulama ancak yetkin sağlık profesyonelleri tarafından güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Göz altı torbaları neden oluşur?

Yaş aldıkça, göz çevresindeki deri, dokular ve kaslar yumuşaklaşmaya ve sarkmaya başlayarak göz altında torba oluşumuna sebep olur. Bu torbalar ayrıca yoğun tuz tüketiminden dolayı sıvı birikmesinden de oluşabilir ya da sabah ilk uyandığınızda bu torbalarla karşılaşabilirsiniz.