Kılcal Damar Tedavisi -

Home Hizmetlerimiz Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Bacaklarda görülen örümcek damarların giderilmesinde iki etkili tedavi şekli bulunmaktadır.

Birincisi lazerle tedavi yöntemidir. Lazer ışınlarıyla kısa atışlar yapılarak istenmeyen damarlar parçalanır. Işınlar damarların çok hızlı bir şekilde ısınmasını sağlayarak damarları yok eder. Bu işleme fototermoliz denir.
Diğer bir uygulamasa Skleroterapi tedavisi. Bu uygulama ile kılcal damarlara bir iğne yardımıyla tıbbi bir solüsyon enjekte edilerek, hücrelere mikroskobik hasar verilir, damarlar kapanır ve zamanla yok olur.

Kliniğimizde uygulanan örümcek damar tedavisi ile bacaklarınızdaki kötü görünümden kullanıp istediğiniz kıyafetleri rahatlıkla giyebilirsiniz.

BACAKLARDA ÖRÜMCEK DAMAR TEDAVİSİ NEDİR?

Bacaklarda görülen örümcek damarların giderilmesinde iki etkili tedavi şekli bulunmaktadır. Birincisi lazerle tedavi yöntemidir. Lazer ışınlarıyla kısa atışlar yapılarak istenmeyen damarlar parçalanır. Işınlar damarların çok hızlı bir şekilde ısınmasını sağlayarak damarları yok eder. Bu işleme fototermoliz denir.

Diğer bir uygulamasa Skleroterapi tedavisi. Bu uygulama ile kılcal damarlara bir iğne yardımıyla tıbbi bir solüsyon enjekte edilerek, hücrelere mikroskobik hasar verilir, damarlar kapanır ve zamanla yok olur.

Surgical Vaginal Tightening

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

The Ultimate Vaginoplasty

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

Kadınlarda yapılan bölgeler

Echocardiography $250
Implantable Cardiac Monitor $230
Treadmill stress testing $575
Transoesophageal echocardiogram $320
Pacemaker checks $250
Electrophysiology $165
Holter monitoring $165

Erkeklerde yapılan bölgeler

Endoscopy $250
X-radiation $230
Cardiac CT scan $575
Blood Testing $320
Allergy Testing $250
Electrophysiology $165
Skin Testing $165

SİZİN İÇİN EN UYGUN TEDAVİ HANGİSİDİR?

Örümcek damar tedavisinde iki yöntemin birlikte kullanılması önerilebilir. Tedavi yöntemi bacaklarınızda bulunan kılcal damarların durumuna bağlıdır. Danışmanız sırasında sizin için en uygun tedavi şekli önerilecektir.

Daha küçük kılcal damarlar için lazerle tedavi önerilirken, Skleroterapi genellikle daha geniş kılcal damarların tedavisinde ve aynı zamanda lazer tedavi yönteminin uygulanması sakıncalı olan koyu renkli tene sahip kişilere önerilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

UYGULAMALAR GÜVENLİ MİDİR?

Evet. Lazer yöntemiyle sadece istenmeyen damarlar hedeflenmektedir, böylece çevrede bulunan dokulara hasar verilmez. Skleroterapi, 1930’lu yıllardan beri kullanılan etkinliği kanıtlanmış ve yetkin kişilerce uygulandığı takdirde oldukça güvenli bir yöntemdir.

ÖRÜMCEK DAMARLARIN TEDAVİSİ SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?

Lazerle tedavi sırasında bir lastik bandın gerilip teninize çarpmasına benzer bir his duyulur. Skleroterapi sırasında ise iğnenin batmasını hissedebilirsiniz ancak duyulan acı çok hafiftir.

TEDAVİDEN HANGİ SONUÇLARI ALIRIM?

Danışanlar 1 ila 3 seanslık bir tedavinin ardından istenmeyen kılcal damarlardan %75 oranında kurtulduklarını belirtmektedir.

SONUÇLAR NE KADAR SÜRE ETKİLİDİR?

Tedaviden alınan sonuçlar kalıcıdır. Yine de eğer vücudunuz örümcek damar oluşumuna meyilliyse, yeni damar oluşumu halinde, ara sıra yeni bir tedavi seansına ihtiyaç duyabilirsiniz.

TEDAVİDEN SONRA CİLTTE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLUR?

Tedavinin hemen ardından cildinizde şişkinlik ve morarma görebilir fakat bu durum geçidir ve şişkinlik ve morarmanın kaybolmasıyla yeni, temiz bir cilde kavuşursunuz.

TEDAVİ SIRASINDA NE HİSSEDERİM?

Lazerle tedavi sırasında hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz ancak genellikle Lazer de, Skleroterapi enjeksiyonları da güvenli ve acısızdır.

LAZERLE KILCAL DAMARLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Fototermoliz denilen işlemle hassas lazerler yardımıyla istenmeyen damarlar hedeflenir ve bu damarların yok olması sağlanır. Cilde zarar vermemek için lazerle kısa atışlar yapılır. Ayrıca dilerseniz kılcal damar tedavisinde Skleroterapi yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bu yöntemle damarlarınıza köpüksü tuzlu bir solüsyon uygulanır, bu solüsyon istenmeyen kılcal damarları yok eder. Uzmanınız, sizin için hangi yöntemin en uygun olduğu konusunda bilgi verecektir.