Kırışıklık Sorunu ve Tedavisi -

Home Hizmetlerimiz Kırışıklık Sorunu ve Tedavisi

Kırışıklık Sorunu ve Tedavisi

Kırışıklıklar, yaş aldıkça cildin yüzeyinde oluşan katlanma ve çizgilerdir. Yüzün her yerinde oluşabilmektedir ancak genellikle ilk olarak göz çevresinde, alında ve ağız çevresinde görülür.

KIRIŞIKLIKLARA NE SEBEP OLUR?

Kırışıklıklar yaşlanmanın kaçınılmaz göstergesidir. Gülmek, konsantre olmak, gözlerinizi kısmak veya kaş çatmak için ne zaman yüzünüzü hareket ettirseniz, yüz kaslarınız kasılır. Yüz kaslarının yıllar boyunca defalarca kasılmasına ek olarak güneşe maruz kalmak, sigara içmek ve kirlilik gibi çevresel ve yaşamsal faktörlerin de etkisiyle yüzde çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Yaş aldıkça, ciltte bulunan kolajen ve elastin azalmaya başlar bu da cildin doğal sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesine neden olur.

KIRIŞIKLIK ÖNLEYİCİ TEDAVİLER

CILT PEELINGLERI
Cilt peelingleri cilde özel kimyasal bir solüsyonun uygulanmasıyla cildin üst katmanlarında bulunan yaşlanmış ve hasar görmüş derinin soyulmasını hedefler...
Çoğunlukla acısızdır, ancak daha derin pelingler güneş yanığına benzer hafif bir yanma hissine neden olabilir. Kimyasal peeling işleminden sonra kırışıklıklar azalır hatta tamamen yok olur, cildiniz pürüzsüz bir görünüm kazanır.

YAŞLANMA KARŞITI ENJEKSIYON TEDAVILERI
Beyinden sinirler aracılığıyla iletilen sinyallerle yüz kaslarında kasılmalar meydana gelir...
Cerrahi olmayan, yaşlanma karşıtı enjeksiyonlar bu sinyallerin kaslara ulaşmasını engelleyerek kaslarınızın rahatlamasını sağlar böylece ciltte kırışıklıkların meydana gelmesini engeller.

Surgical Vaginal Tightening

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

The Ultimate Vaginoplasty

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

Kadınlarda yapılan bölgeler

Echocardiography $250
Implantable Cardiac Monitor $230
Treadmill stress testing $575
Transoesophageal echocardiogram $320
Pacemaker checks $250
Electrophysiology $165
Holter monitoring $165

Erkeklerde yapılan bölgeler

Endoscopy $250
X-radiation $230
Cardiac CT scan $575
Blood Testing $320
Allergy Testing $250
Electrophysiology $165
Skin Testing $165
CILT DOLGUSU

Daha derin ve cilde yerleşmiş kırışıklıklardan kurtulmak için cilt dolgusu tercih edilebilir. Tıbbi olarak geliştirilmiş özel bir solüsyon, ince bir iğne yardımıyla cilde enjekte edilir, böylece ince çizgiler ve kanallar doldurulur. Tatmin edici sonuçları anında alabilirsiniz (tedaviden sonra 48 saatten itibaren) ve cilt dolgusunun etkisi 12- 15 ay kadar sürer.

SCULPTRA

Sculptra, hacim azalmasından, gülme çizgileri, yorgun çizgiler (marionette) ve dudak kenarlarında bulunan çizgiler gibi yüzeyde ve derinde oluşan kırışıklıkların giderilmesine kadar birçok cilt probleminin tedavisinde kullanılır.

MIKRO İĞNELEME

Mikro iğneleme yöntemi ile küçük iğneler kullanılarak ciltte minik delikler açılır. Bu minik kanallar sayesinde vücut yaraları iyileştirmeye yönelik tepkiler verir ve cilt hücrelerini yeniler. Cildiniz yenilendikçe kolajen ve elastin üretimi artar ve cilde anında etki eder. Cilt daha parlak ve genç bir görünüme kavuşur.

İPLE YÜZ GERDIRME

İple yüz gerdirme, sarkan deriyi toparlamak ve çizgi ve kırışıkları gidermek için cerrahi ipleri kullanarak uygulanan yaşlanma karşıtı bir tedavi yöntemidir. Bu ipler, doğal bir madde olan ve zamanla kolajen üretimini destekleyen Poli L-Laktik Asit’ten üretilmiştir.

 

KIRIŞIKLIKLAR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

KIRIŞIKLIKLARI NASIL ENGELLEYEBILIRIM?

Yaşlanmak hayatın bir parçasıdır ancak bu süreci yavaşlatmak için birtakım önlemler almak mümkündür:

  • Her gün güneş kremi kullanın.
  • Yüzünüzü güneşten koruyacak bir şapka ve güneş gözlükleri kullanın.
  • Peptit ve A vitamini gibi yaşlanma karşıtı içeriklere sahip cilt bakım ürünleri kullanın.
  • Sigaradan uzak durun.
  • Kolajen üretimini destekleyen profesyonel cilt bakımları yaptırın.

KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULMA YOLLARI

Kırışıklıklar kaçınılmaz olarak ortaya çıksa da kalıcı olmak zorunda değildir. İnce çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek hatta oluşumlarını engellemek üzere tasarlanmış birçok profesyonel cilt bakımı mevcuttur. BOTOX ve cilt dolguları gibi cilde enjekte yapılan uygulamalar olduğu gibi yaşlanan cildi yenilemeye ve kolajen oluşumunu desteklemeye yönelik olarak lazer cilt yenileme, mikrodermabrazyon ve cilt peelinigi gibi uygulamalar da mevcuttur.

ND-YAG LAZER EPILASYON

Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi 1064 nm derinliklere kadar iner asıl üretim amacı siyahi kişilerde de lazer epilasyon uygulamasını mümkün kılmaktır…

 

Nd-Yag lazer epilasyon yöntemi 1064 nm derinliklere kadar iner asıl üretim amacı siyahi kişilerde de lazer epilasyon uygulamasını mümkün kılmaktır. Ülkemizde genel kullanım amacı; Leke tedavileri ve Kılcal damar tedavileri için kullanılmaktadır.

KOLAJEN VE ELASTIN NEDIR?

Kolajen vücut genelinde bulunan bir çeşit proteindir, özellikle bağ dokularda ve deride bulunur. Kolajen cilde şeklini ve sıkılığını verir. Elastin de bir çeşit proteindir, asıl özelliği cilde esneklik sağlamaktır; cildin gerildikten sonra tekrar eski pürüzsüz halini almasına yardımcı olur.

KIRIŞIKLIK ÖNLEMEDE EN ETKILI CILT BAKIM IÇERIKLERI NELERDIR?

Yaşlanma karşıtı birçok cilt bakım ürünü bulunmaktadır. Cilt bakım ürünü alırken bakmanız gereken yaşlanma karşıtı içerikler:

  • Hiyalüronik asit – cildin nemini korumasına yardımcı olur
  • Retinol – yaşlanma belirtilerini hedef alan bir çeşit A vitaminidir.
  • Alfa Hidroksi Asitler (AHA) – cildin ölü hücrelerden arındırılmasında etkilidir
  • C ve E vitamini – serbest radikallerle mücadele eden antioksidanlardır