Varis Tedavisi -

Home Hizmetlerimiz Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

Kliniğimizde yalnızca yüzeyde bulunan ve gözle görülen varisleri değil, aynı zamanda varisin altta yatan sebeplerini de tedavi ederek, tekrar oluşum riskini en aza indiriyoruz.

Tedavinizde en iyi sonuçları alabilmeniz için danışman bir uzman yardımıyla varisler için derinlemesine bir analiz yapıyor.

Varis tedavisinde en ileri ve en etkili yöntemlerden biri olan Radyo Frekans Ablasyon tedavisini genellikle kullanılmaktadır. Bu yöntem minimal invaziv bir yöntem olup variköz damarları mühürleyerek kanın bu damarlardan akmasının önüne geçer, böylece kan akışı sağlıklı damarlara yönlendirilir.

KLİNİĞİMİZDE VARİS TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Varislerin tedavisinde gözle görülen varislerin yok edilmesi kadar, sorunun kaynağının tespiti ve kaynağın tedavisi de büyük önem taşımaktadır. Sorunun kaynağı tedavi edilmediği sürece kaybolan varisler tekrar oluşacaktır.

Buz Lazer ?

Cilde temas ederek uygulama yapılan Diode lazer (Buz lazer olarak da bilinir) aslında içerisinde bir lazer teknolojisi barındırmaz. Diode lamba demektir, yani bir ışık teknolojisidir. Acı vermeyen dozlarda Alexandrite kadar kıl da yoğunlaşıp tüm derin kıl diplerini etkileyemez. Bu sebeplerden dolayı modern ağda teknolojisi diyede geçmektedir.

Polikliniğimizde öncelikle bir danışma randevusu veriyoruz. Danışma sırasında sorunlu damarların tespiti için detaylı bir ultrason yapıyoruz. Sorunlu damarlar genellikle kalça bölgesinde yer almakta ve bu damarlar bacaklardaki damarların şişmesine ve rahatsızlık vermesine sebep olmaktadır.

Varis tedavisinde sorunlu damarlar mühürlenerek kanın bu damarlardan akmasının önüne geçilir ve kan akışı sağlıklı damarlara yönlendirilir.

Surgical Vaginal Tightening

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

The Ultimate Vaginoplasty

There are many variations of passages Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour words.

Kadınlarda yapılan bölgeler

Echocardiography $250
Implantable Cardiac Monitor $230
Treadmill stress testing $575
Transoesophageal echocardiogram $320
Pacemaker checks $250
Electrophysiology $165
Holter monitoring $165

Erkeklerde yapılan bölgeler

Endoscopy $250
X-radiation $230
Cardiac CT scan $575
Blood Testing $320
Allergy Testing $250
Electrophysiology $165
Skin Testing $165

Endotermal Ablasyon

Varis tedavisinde damar cerrahları tarafından en çok kullanılan ve en etkili sonuçları veren yöntem, Endotermal Ablasyon yöntemidir. Bu yöntemle ışık enerjisi kullanılarak varisleri besleyen damarlar mühürlenir. Bu uygulama yapılırken en yaygın olarak kullanılan yöntemler radyo frekans ablasyon ve lazer uygulamasıdır. Radyo frekans iyi sonuçlar vermekte ve daha az morarma ve acıya yol açmaktadır.

Endotermal Ablasyon lokal anestezi yardımıyla özel bir tedavi odasında uygulanır, uygulama süresi genellikle bir saatten az sürer ve mükemmel sonuçlar verir.

Normal bir uygulamada dizin içinde bulunan safen damarın büyük damarlara bağlantı yerlerine ince bir tüp dikkatlice yerleştirilir. Bu operasyon detaylı bir ultrason yardımıyla yapılır böylece doğrudan hasarlı damarlar hedeflenir. Tüp yerleştirildikten sonra lokal anestezi içiren bir sıvı enjeksiyonu yapılır böylece damarların ısınması sürecinde hiçbir acı hissedilmez. İnce tüp radyo frekans jeneratörüne bağlanır ve tüpün ucuna ısı verilir, böylece hedeflenen damar giderek büzülür ve kan akşının sağlıklı damarlara yönelmesi sağlanarak varis oluşumunun önüne geçilir.

Hastaların çoğu belirtilerdeki iyileşmeyi anında görür. Zaman zaman tedavi edilen damarların durumuna bağlı olarak morarmalar görülebilir ancak bu morarma genelde birkaç gün içinde yok olur. Tedaviden 2 hafta içinde tam sonuçlar alınabilmekte ve sonuçların ölçülmesi için bir kontrol randevusu gerçekleştirilmektedir.

VARİS SSS

NEDEN VARİS TEDAVİSİ YAPILMALIDIR?

Bazı hastalarımız için varis sadece gözle görünür bir sorun teşkil etmemektedir. Varisler aynı zamanda acıya ve zonklamaya sebep olabilmektedir. Ayrıca bu durum fiziksel olarak kişileri kısıtlayabilmektedir. Kliniğimizde uygulanan varis tedavisi ile hastalarımız yapmaktan keyif aldıkları sporları yapabilmekte ya da akşamları işten döndüklerinde yaşadıkları ağrıdan kurtulabilmekte, daha özgürce yaşayabilmektedir.

Tedavi edilmeyen varisler ileride, kanama, damar içinde pıhtı birikimi, damar egzaması ve hatta bacak ülseri gibi çok daha ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu komplikasyonlar çok yaygın olmamakla birlikte sorunun kaynağını tedavi etmek, bu komplikasyonların oluşumunu ciddi oranda engellemektedir.

Varis sorunu olan birçok kişi varis görünümünden rahatsız olmakta ve hayatları olumsuz etkilenmektedir. Özellikle varis problemi olan kadınlar bacaklarının görünümünden rahatsız olduklarından dolayı elbise ya da etek yerine pantolon giymeyi tercih etmekte ve tatillerde ya da spor yaparken kendilerine olan güvenleri azalmaktadır. Varis tedavisi sonrası bu kişilerin hayatları büyük ölçüde iyileşmekte ve toplum içinde rahatlıkla açık bacaklarla dolaşabilmekte, kendilerine güvenleri artmaktadır.

DANIŞMA SIRASINDA NE OLUR?

Danışmanız sırasında uzmanımızla damarlarınız hakkında konuşur, sizden ne kadar süredir bu soruna sahip olduğunuz ve sizi rahatsız eden diğer konular hakkında bilgi alırız.

TEDAVİ SIRASINDA ACI HİSSEDER MİYİM?

Uzmanınız tedavi edilen bölgeyi lokal anestezi yardımıyla uyuşturacağından tedavi sırasında bir acı hissetmezsiniz. Böylece alternatif varis tedavilerinde uygulanan genel anestezi sonucu ortaya çıkabilecek risklerden etkilenmez ve kısa sürede iyileşirsiniz.

NASIL SONUÇLAR BEKLEMELİYİM?

Varis tedavisi sonrası alınan sonuçlar son derece olumludur. Bu işlemi yaptıran kişilerin tamamına yakınının olumlu sonuç aldığı görülmüştür.

TEDAVİ SONRASI NE OLUR?

Tedaviniz tamamlandıktan sonra polikliniğimizden yürüyerek çıkabilirsiniz. Tedavinin hemen ardından ve tedaviyi izleyen 48 saat içinde araba kullanmanızı önermiyoruz.

Tedavinin ertesi günü bacaklarınızda rahatsızlık ve hafif bir şişkinlik hissetmeniz doğaldır.

Tedavinin ardından her gün günde üç kere en az 20 dakikalık yürüyüşler yapmanızı öneririz. Birkaç gün boyunca ağır spora yapmanız önerilmez ve sporu yavaş yavaş artırmanız tavsiye edilir.

VARİSLER TEKRARLANIR MI?

Varislerin oluşumuna sebep olan ana damarlardaki zayıflıklar ileride tekrar varis oluşumuna sebebiyet verebilir ancak varislerin tekrarlama riski genelde çok düşüktür.